Osoby, które mają pomysł na biznes, są zaradne i czują duży potencjał przedsiębiorczy, powinny spróbować swoich sił we własnym biznesie.

Praca na własny rachunek, wiąże się z pewnym ryzykiem, ale może przynieść sporo korzyści, nie tylko finansowych. Przede wszystkim możemy się dużo nauczyć. Zakładanie firmy jest proste, szybkie i nie wiąże się z opłatami za wpisy do ewidencji.

Od czego zacząć?

Jeśli jesteśmy zdecydowani, możemy usiąść przed komputerem i wypełnić online wniosek, który jest wpisem do ewidencji działalności, nazywamy go CEIDG, wpisujemy w nim kody PKD, które określają, czym będziemy się zajmować, zaznaczamy datę rozpoczęcia działalności, może być to data przyszła. Nie musimy martwić się brakiem numeru NIP czy Regonu, jeśli ich nie posiadamy, zostaną nadane wraz z potwierdzeniem wniosku.

Nie ma konieczności iść do Urzędu Skarbowego, chyba że chcemy być czynnymi podatnikami VAT. Jeśli nasz sposób opodatkowania przestanie być dla nas korzystny możemy go zmienić do 20 stycznia każdego roku. Jeśli natomiast osiągniemy dochody, które uniemożliwiają pozostanie przy bieżącej formie również czeka nas zmiana.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów